PShowBlog Kategorie

Książeczki sensoryczne dla dzieci

Książeczka sensoryczna to idealna prezent na roczek. Rozwija wyobraźnie dziecka oraz jego zdolności motoryczne. Produkt 100% hand made. To genialny sposób na spędzenie wolnego czasu, na rozwijanie małej motoryki oraz świetną zabawę z rodzicem. Wspomagaj rozwój swojego dziecka, pozwól mu na własną twórczość w tworzeniu treści. Interaktywne strony, zachwycają kolorystyką oraz kształtami.

Książeczki manipulacyjne dla dzieci - czy warto?

Odpowiemy od razu: jak najbardziej! Książeczki sensoryczne to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu, na rozwijanie małej motoryki oraz świetną zabawę z rodzicem. Wspomagając rozwój swojego dziecka, pozwalasz mu na własną twórczość w kreowaniu treści. Książeczki manipulacyjne (bo taka jest ich druga nazwa) pobudzają zmysł wzroku poprzez bogactwo kolorów, a różnorodność użytych do ich wykonania materiałów i tworzyw stymuluje zmysł dotyku. Dzięki temu stanowią doskonałe ćwiczenie z zakresu integracji sensorycznej. Książeczki ćwiczą także koordynację wzrokowo-ruchową, której służą wszystkie karty na których trzeba coś przepleść, przełożyć, przyczepić itp. Książeczki sensoryczne dla dzieci to świetny prezent dla maluszka. Ucieszy on z pewnością dziecko, ale także rodzica, któremu pomoże w rozwijaniu wyobraźni dziecka oraz jego zdolności ruchowych. Wszystkie książeczki z naszej oferty to produkty w 100% hand made, których interaktywne strony, zachwycają kolorystyką oraz kształtami. Wykonane z trwałych i dobrej jakości materiałów są doskonałą zabawką na długi czas.

Jak powstały książeczki sensoryczne?

Historia jest dosyć zaskakująca. Otóż książeczki te na samym początku nazywały się quiet books i powstały po to, by malutkie dzieci w ciszy i spokoju siedziały w kościelnych ławach. Filcowy, miły w dotyku materiał sprawia, że maluch wprost zatapiał się w lekturze, wyrabiając sobie tym samym miłość do książek. Chyba nie ma lepszego wstępu do przygody z lekturą!

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji