PShowBlog Kategorie

Tipi dla dzieci

Dzieci je uwielbiają! Prosto z indiańskiej wioski, w której obowiązują zasady. Możliwość przeniesienia się do innego świata, malując na twarzy barwne wzory i zakładając kolorowy pióropusz stwarza fantastyczne warunki do zabawy. A może być jeszcze ciekawiej. Noc w tipi dla dzieci to sposób na urozmaicenie codzienności maluchowi i dostarczenia mu dodatkowych atrakcji. W niektórych przypadkach może być zachętą do samodzielnego snu i tym samym pomóc rodzicom w przyzwyczajaniu malucha do usypiania we własnym pokoju. Ponadto, namiot dla dzieci jest znacznie lepszym miejscem do zabawy niż zwykła podłoga. To jak wejście do zupełnie innego świata, wystarczy puścić wodze fantazji, której maluchom przecież nie brakuje.

Tipi dziecięce pobudza wyobraźnię

Namioty dla dzieci mogą pomóc rodzicom w rozwijaniu ich kreatywności i wyobraźni. Maluch może w nim przebywać sam, z rodzicami, rodzeństwem bądź ze swoimi kolegami i koleżankami. Tipi dla dzieci nie musi koniecznie być indiańskim mieszkankiem, świetnie sprawdzi się też jako zamek królewny, rakieta kosmiczna czy też tratwa na jeziorze. Zabawa z podziałem na rolę jest jedną z najbardziej rozwojowych. Pozwala dzieciom odkrywać świat, poznawać go lepiej, a także sprzyja nauce okazywania emocji. To również świetna kryjówka. Dzieci bardzo lubią ukrywać się przed dorosłymi, a to jest do tego idealne miejsce, co również ważne – miejsce bezpieczne.

W swoim małym świecie

W tipi dla dzieci można się nie tylko bawić i odpoczywać po obiedzie czy długim spacerze, ale też odnaleźć ukojenie, kiedy dziecko dotykają negatywne emocje, jak złość, gniew czy smutek. Niejeden maluch chce być wtedy sam, ukryć się przed otoczeniem, stać się niewidzialnym. W namiocie jest to możliwe. Jednocześnie rodzic ma poczucie kontroli nad swoją pociechą. Wie, gdzie dziecko się ukryło i że jest tam bezpieczne.

Zobacz, jakie kolorowe tipi dziecięce czekają na Twojego malucha w naszym magicznym świecie! Zapraszamy również do zapoznania się z innymi produktami, jak m.in. lalki dla dzieci i miękkie kokony niemowlęce.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji