jak zorganizować idealne urodziny dziecka

Jak zorganizować idealne urodziny dziecka? Pomysły na przyjęcie urodzinowe

Piszemy ten artykuł, ponieważ od jakiegoś czasu zajmujemy się również organizacją urodzin i pomyślałyśmy, że bardzo fajnym pomysłem byłoby zebranie wszystkich naszych spostrzeżeń i podzielenie się nimi.

Jak zorganizować urodziny dziecku, aby było ono szczęśliwe, a goście zadowoleni?

Oto nasze podpowiedzi.

1. Miejsce

Po pierwsze warto się zastanowić, gdzie chcemy zrobić nasze urodziny. Jeżeli w domu, to pytanie podstawowe - czy mamy odpowiednią ilość miejsca. Z tym wiąże się drugie pytanie: ilu będziemy mieli gości i w jakim wieku oni będą. Jeżeli będziemy organizowali pierwsze urodziny dziecka prawdopodobnie będzie na nich głównie rodzina, a więc w większości będą to dorośli. Takie urodziny znacząco się różnią od urodzin kilkulatka, który na takie wydarzenie zaprasza głównie kolegów i koleżanki. Zakładam, że na pierwsze czy drugie urodziny nie będziemy potrzebowali tyle miejsca, co na urodziny trzy, cztero czy pięcio – latka. Urodziny można też zorganizować na przykład w ogrodzie, pod warunkiem, że pogoda nam dopisze. Załóżmy, że wybraliśmy już miejsce oraz ustaliliśmy listę gości. Co dalej?

2. Zaproszenia

Możecie je zrobić własnoręcznie lub zamówić gotowe. Ważne, aby zawrzeć na nich niezbędne informacje: gdzie i kiedy odbywać się będzie impreza, a także kontakt do was, aby zaproszeni mogli potwierdzić swoją obecność.

3. Temat urodzin

Powinniśmy także wybrać temat przewodni imprezy. Będzie nim najczęściej postać z ulubionej bajki dziecka czy ulubiona zabawa (np. w Indian czy Piratów). Dlaczego jest to tak ważne? Aby całość imprezy była spójna i tworzyła logiczny ciąg dobrze jest mieć jeden motyw, który będzie przewodni w kolejnych punktach.

4. Dekoracje

Aby cała impreza nabrała klimatu, a solenizant poczuł, że jest to całkiem inny, wyjątkowy dzień, warto udekorować miejsce urodzin. Wszelkiego rodzaju balony, girlandy czy rozety w pasującej do całego klimatu kolorystyce dodadzą uroku. Można zamówić hel w jednorazowych butlach lub wypożyczyć i przygotować piękną balonową dekorację albo kupić w sklepie kilka balonów napompowanych helem i koniecznie cyferkę odpowiadającą kolejnym urodzinom dziecka.

O czym jeszcze warto pamiętać?

5. Wybór menu

Załóżmy, że organizujemy czwarte urodziny, co powinno znaleźć się na stole? Na początek warto spytać rodziców naszych przyszłych gości, czy nie są oni na coś uczuleni i na wszelki wypadek zrezygnować ze składników, które mogłyby wywołać u małego gościa dolegliwości.

Na stole powinien się znaleźć przede wszystkim tort z ulubioną postacią/motywem nawiązującym do całościowego charakteru imprezy. Taki torcik zagościł na stole podczas organizowanych przez nas urodzin. Nawiązywał on do tematu przewodniego imprezy, jakim byli Piraci. Poza tym, na stole mogą znaleźć się takie przekąski na urodziny dziecka, jak słodycze, owoce, paluszki czy krakersy, a do picia pyszna lemoniada.

Jak zorganizować urodziny dla dziecka, aby były niezapomniane?

Candy bar – co to takiego? Tak zwany słodki stół, do którego dzieci mogą podejść i zabrać coś do zjedzenia na jednorazowy talerzyk i zjeść przy wyznaczonym stoliku dla gości.

Przekąski na urodziny dziecka w postaci atrakcyjnego candy baru.

6. Scenariusz

Jeżeli już wszystko mamy ustalone i goście zostali zaproszeni, możemy przystąpić do przygotowania scenariusza urodzin. Warto zastanowić się, jak chcemy aby takie urodziny wyglądały. Czy zapraszamy dzieci do sali zabaw i bawią się same, czy impreza odbywa się w domu, ogrodzie czy w wynajętej przestrzeni i zorganizujemy zabawy sami lub prosząc o pomoc wynajętych animatorów.

Pewne jest jedno: na początku czekamy aż wszyscy się pojawią, złożą życzenia i możemy zrobić drobny poczęstunek. Później, w przypadku organizowanych w domu urodzin, zorganizujmy dzieciom czas tak, aby się nie nudziły. Na pirackich urodzinkach hitem było szukanie skarbów, którymi były słodycze. Skarby zostały pochowane w całym ogrodzie tak, aby dzieci miały frajdę z szukania ich, a przy okazji mogły się trochę wybiegać. Możemy też pobawić się w chowanego, zorganizować jakieś zawody, jak przeciąganie liny.

A jeżeli chcemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę polecamy zatrudnić profesjonalnego animatora, który pomaluje dzieciom buzie i zorganizuje im ten czas tak, aby mogły się jak najlepiej bawić. W tych zabawach warto też znaleźć czas na rozbijanie piniaty z cukierkami, to świetna zabawa dla dzieci. Rozbijać może solenizant lub wszystkie dzieci po kolei. Zobacz nasze wykonywane ręcznie piniaty!

Sprawdź sprawdzone pomysły na urodziny dziecka w domu.

Kiedy dzieci już się pobawią, możemy podać tort. Dzieci na spokojnie zjedzą, pewnie już zdążą zgłodnieć podczas zabaw ruchowych i chętnie też odpoczną. Na koniec można im zaproponować kolorowanki lub jakieś zabawy manualne, które pozwolą im się trochę wyciszyć przed powrotem do domu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się dla Was pomocny. Uważamy, że warto zaplanować ten dzień wcześniej, aby obyło się bez niemiłych niespodzianek. Wasze dziecko z pewnością będzie zachwycone.

Szukacie pomocy przy organizacji urodzin? Zapraszamy do kontaktu na naszym profilu na facebooku TuTulimy Events.

Potrzebujecie prezentu na pierwsze urodziny dziecka? Wyjątkowe propozycje możecie znaleźć na naszej stronie internetowej!