PShowBlog Kategorie

Piniaty dla dzieci

Frajda i mnóstwo śmiechu zarówno dla młodszych, jak też starszych dzieci. Do zabawy zaangażować się mogą też dorośli! Piniaty to ciekawy sposób na uatrakcyjnienie przyjęcia urodzinowego. (Na naszym blogu znajdziesz tekst o tym, jak zorganizować idealne urodziny dziecka!) Ich obecność na imprezie zawsze wywołuje mnóstwo emocji. Niecodziennie można z opaską przewiązaną na oczach rozbijać zawieszoną kulę lub inną zabawkę, która jest wypełniona słodkimi smakołykami. Piniaty dla dzieci zdobywają coraz więcej fanów w naszym kraju. Znalazły się już na wielu imprezach urodzinowych. Można je też wykorzystać przy okazji innych uroczystości, np. baby shower czy wieczorze panieńskim.

Historia piniaty

Zanim piniaty pojawiły się w Polsce, przemierzyły bardzo długą drogę, również w czasie. Niektórzy uważają, że pochodzą one z Chin. Podróżujący w tamtejsze strony Marco Polo odkrył kolorowe figurki wypełnione nasionami, których symbolika związana była z Nowym Rokiem. Są też tacy, którzy są zdania, że piniaty pochodzą z Ameryki Południowej. Były ludowym zwyczajem, jaki towarzyszył przyjęciom urodzinowym dla dzieci. W krajach latynoskich również z okazji Bożego Narodzenia przygotowywało się piniaty dziecięce, które należało rozbić, aby wysypał się z nich „deszcz słodyczy”. Zatem można przyjąć, że z Chin lub Meksyku i Wenezueli piniaty przybyły do Europy, a ich popularność na dziecięcych imprezach jest coraz większa.

Gotowe piniaty na imprezy dziecięce

Piniaty dziecięce można wykonać samodzielnie, co jest pracochłonne i wymaga dużo wolnego czasu. Dlatego też rodzicom i ich maluchom proponujemy gotowe piniaty dla dzieci w różnych kształtach, nawiązujące do bajkowych bohaterów, motywów dziecięcych, a także będące w kształcie cyfry, która odpowiada wiekowi jubilata. Wykonujemy też piniaty dziecięce na specjalne zamówienie. Realizujemy najbardziej wymagające projekty, aby uszczęśliwić małego człowieka.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz