jak urządzić pokój dziecięcy

Jak przygotować pokój dla dziecka? Praktyczne porady

Kochani! Na wstępie tego artykułu pragniemy podkreślić, jak istotne jest, aby pokój dla dziecka był przygotowany odpowiednio do jego potrzeb. Malutkie dziecko, tak jak zresztą każdy z nas, musi mieć spełnione wszystkie podstawowe potrzeby, aby móc prawidłowo się rozwijać. Poza potrzebą jedzenia, snu konieczne jest zapewnienie Maluszkowi poczucia bezpieczeństwa i komfortu. To poczucie budujemy poprzez wiele czynników, takich jak: nasza relacja z Dzieckiem, ale także poprzez dobór odpowiednich kolorów ścian, oświetlenia czy relaksującej muzyki. Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Urządzanie pokoju dziecięcego: od czego zacząć?

Na początku przygody z planowaniem przestrzeni dla dziecka musicie dobrze przemyśleć jakim metrażem dysponujecie, i tak rozplanować przestrzeń, aby była ona przede wszystkim bezpieczna, funkcjonalna i przyjazna. Nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, przygotujcie pokój dla Dziecka, którego oczekujecie, nieco wcześniej. Im bliżej terminu przyjścia Dziecka na świat, tym mniej energii będzie mieć przyszła mama, tak więc warto zawczasu pomyśleć o przygotowaniach. Kolor ścian powinien być przyjazny, tak więc przy wyborze farby czy tapety wybierzcie przyjazne, pastelowe kolory. Ściany można ozdobić na wiele sposobów, pamiętajcie jednak o konieczności zastosowania odpowiedniego oświetlenia. Polecamy lampy, które dają nam stłumione światło i które sprawią, że Wasz Maluszek będzie się czuł bezpiecznie. W naszej ofercie znajdziecie następujące lampki dla dzieci:

lampki do dziecięcego pokoju

Poza tym na ścianie można zainstalować: napis z imieniem dziecka, postacie z bajek, metryczkę plakaty dla dzieci czy łapacz snów. Zobaczcie, co proponujemy: 

plakaty do pokoju dla dziecka

Podstawowe elementy wyposażenia pokoju dziecięcego

No dobrze, kolor ścian został wybrany, teraz pora wybrać wyposażenie pokoju dziecięcego. W zależności od dostępnego metrażu możecie zaplanować mniejszą lub większą przestrzeń. Ale podstawowe wyposażenie, o którym musicie pomyśleć stanowią: łóżeczko niemowlęce, miejsce do zabawy, komoda z przewijakiem, szafa. Odpowiednie łóżeczko zapewnia możliwość regulacji wysokości i dzięki temu może służyć dzieciom od pierwszych dni do około 3. roku życia.

Materac do pokoju dziecięcego

Do wyposażenia łóżeczka należy dołączyć: odpowiedni materac, warkocze na łóżeczko, które są zarówno ozdobą, jak i elementem ochronnym (chroni Wasze Dziecko przed uderzeniem się o drewniane elementy konstrukcji), karuzelę, która ułatwi Maluchowi zasypianie, i na końcu odpowiednią pościel dla niemowląt. W naszej ofercie znajdziecie m.in. pościel z wypełnieniem, którą w całości wkładamy do pralki – bardzo proste i szybkie rozwiązanie.

element wyposażenia pokoju dla dzieci

Dodatki do pokoju dziecięcego

Jak przygotować pokój dziecięcy razem z TuTulimy?

W sprzedaży znajdziecie niezliczoną ilość propozycji przewijaków. Pamiętajcie jednak, aby wybrać bezpieczny i funkcjonalny mebel. Nasza firma oferuje przewijaki wolnostojące lub przewijaki połączone z komodą. Pamiętajcie, że w trosce o Wasz kręgosłup (szczególnie kręgosłup mamy nadwyrężony w czasie porodu) przewijak to absolutny must have w pokoju niemowlaka. Jeśli zdecydujecie się (i przestrzeń na to pozwoli) na przewijak wolnostojący, proponujemy uzupełnić wyposażenie o komodę i szafę. Zobaczcie na nasze propozycje:

Przewijaki do pokoju dla dziecka

Kolejnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego jest kącik zabaw. To, jak go urządzimy zależy oczywiście od wieku dziecka. Dla najmłodszych nasza oferta przewiduje maty edukacyjne.

Wyposażenie pokoju dla dzieci

Dla starszych Dzieci oferta jest już dużo bogatsza, bo i możliwości zabawy jest więcej :) Tak więc proponujemy: namioty tipi dla dzieci, komplety stoliczków i krzeseł, baldachimy z matą czy huśtawki ręcznie robione.

Urządzanie pokoiku dzięcięcego

Huśtawki do pokoju dla dzieci

W trosce o rozwój Waszego Dziecka nie należy zapominać o czytaniu im bajek. W naszej ofercie znajdziecie przykładowe propozycje:

Bajki do pokoju dziecięcego

Mamy już książki, potrzebujemy jeszcze do ich przechowywania półki dla dzieci. Proponujemy następujące modele:

Półki do pokoju dziecięcego

Podsumowanie

Na zakończenie pragniemy dodać, że mamy nadzieję, iż nasz artykuł przybliżył Wam temat przygotowania i wyposażenia pokoju dla Dziecka. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy wyłącznie polskie produkty, bardzo dobrej jakości. Stawiamy na bezpieczeństwo i wysoki standard, nasze produkty są antyalergiczne, a meble wykonywane z bezpiecznych elementów, wykańczane bezpiecznymi dla Dzieci farbami z atestem. Życzymy powodzenia w projektowaniu przestrzeni pokoju niemowlaka. W przypadku pytań lub wątpliwości pozostajemy do Waszej dyspozycji.