prezent na roczek dla dziewczynki

Prezent na roczek dla dziewczynki - 5 wyjątkowych propozycji

Tak, jak z trudem można znaleźć dwoje dzieci o identycznych zainteresowaniach, tak nie ma zabawki, która spełniałaby fantazje i marzenia wszystkich małych dziewczynek. Przygotowaliśmy więc kilka sprawdzonych propozycji gadżetów i pomysłów, które są odpowiedzią na odwieczny kłopot: co na prezent na roczek dla dziewczynki?

Jaki wybrać prezent na 1 urodziny dziewczynki?

Książeczki dla dzieci

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak trudno kupić maluchowi coś sensownego. Problem narasta zwłaszcza, gdy potrzebujemy kupić prezent na roczek dla dziewczynki. A wybór wcale nie jest łatwy, ponieważ dzieci na co dzień mają dostęp do wymyślnych zabawek, które grają, świecą dostarczając różnorodnych bodźców... Tym bardziej niełatwo jest znaleźć coś, co na tym tle wyróżnia się na tyle, by zainteresować młodą damę na dłużej. Nie sztuką jest kupić jej pierwszą lepszą zabawkę, która po chwili wyląduje na półce i tam już pozostanie. Sztuką jest znaleźć coś, co zaciekawi ją na tyle, by zechciała bawić się nią dłużej oraz będzie wspierała jej rozwój. Być może będzie to książeczka z ciekawą historią? Wszak wszyscy doskonale wiemy, że warto czytać dziecku przed snem. Już kilka stron dziennie wystarczy, by wychować miłośniczkę książek z potężną wyobraźnią. Naszym zdaniem na prezent warto wybrać książeczki sensoryczne, których interaktywne strony zachwycają kolorystyką i kształtami. Zawarte w nich treści pobudzą motorykę dziecka i chęć poznawania nowych rzeczy, a chwile spędzone wspólnie z rodzicami okażą się świetnym sposobem na budowanie bliskiej relacji.

Książeczki sensoryczne to dobry pomysł na prezent na 1 urodziny dla dziewczynki

“Dziewczyńskie” zabawy

Lalka to kolejna myśl, jaka przychodzi nam do głowy w kontekście prezentu na 1 urodziny dziewczynki. To interesująca zabawka, do której z pewnością się przywiąże, będzie ją ze sobą wszędzie zabierać, przytulać, rozmawiać… Niekoniecznie musi to być klasyczna Barbie. Proponowane przez nas lalki to zabawki inne niż wszystkie, które nazywamy zabawkami aktywizującymi. Zaprojektowane z najwyższą starannością i ręcznie wykonane będą stanowić uzupełnienie dziewczęcej kolekcji zabawek, a dodatkowo wspierać rozwój fizyczny i emocjonalny każdej dziewczynki. Pięknie ubrane, uśmiechnięte laleczki hand made, to modele, które nie posiadają niebezpiecznych drobnych akcesoriów w postaci kuleczek czy koralików. Za to mnóstwo w nich swojskości, dzięki której lalka w trampkach czy lalka-baletnica mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi młodej damy.

Lalki na pewno spodobają się dziewczynce i będą dobrym pomysłem na prezent na roczek.

Wózek dla lalek

Jeśli już mowa o lalce to musi znaleźć się dla niej i wózek! Idealne uzupełnienie prezentu na roczek dla dziewczynki, z pewnością sprawi jej radość. Ale nie zapominajmy także o innych jego atrybutach: pomaga w nauce chodzenia, utrzymania równowagi, pchania i do przewożenia wielu innych zabawek. Wybierając drewniany wózeczek z naszego sklepu, dodatkowo będziesz pewna jego bezpieczeństwa.

Jakie inne zabawki warto kupić?

Huśtawka

Wystarczy kilka ciekawych akcesoriów, by stworzyć miły i przytulny pokoik dla dziewczynki. Z pewnością należy do nich huśtawka-worek.To produkt wykonany z bawełny, z mięciutką wyjmowaną poduchą, w której malutka dziewczynka będzie mogła wygodnie się umościć. Taką huśtawkę można przymocować bezpośrednio do sufitu i… patrzeć jak pociecha czerpie frajdę z domowych zabaw!

Huśtawki to świetny pomysł na prezent na roczek dla dziewczynki

Drewniane autko?

To, czy dziewczynkom kupować wyłącznie lalki, a chłopcom zabawki rozwijające kreatywność, jest często przedmiotem zawziętych dyskusji. Jednak zamiast kierować się stereotypami, dobierzmy zabawkę do zainteresowań dziecka. Nierzadko zdarza się, że małe dziewczynki uwielbiają bawić się samochodzikami i marzą o garażu dla autek. Dlatego nie pozbawiajmy ich marzeń, lecz sprawmy przyjemność. Kto wie, może właśnie wychowujesz przyszłą mistrzynię F1? ;)