Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w domu

Jak zadbać o bezpieczeństwo Twojego dziecka? Sprawdzone sposoby

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych ludzkich potrzeb. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci. Kiedy rodzi się maleństwo rodzice stają na głowie, by niczego mu nie zabrakło, by było bezpieczne i czuło się kochane.

W jaki sposób możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Po pierwsze, przy kompletowaniu wyprawki warto się zastanowić, czego tak naprawdę potrzebuje maluch i wgłębić się w skład, proces produkcji, a także atesty kupowanych rzeczy.

W tym miejscu pragniemy zapewnić Was, że wszystkie materiały używane do produkcji pościeli czy maskotek w naszym sklepie są materiałami w pełni bezpiecznymi dla dziecka. Posiadają standard jakości Oeko-tex, który gwarantuje bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Materiały opatrzone tym certyfikatem są odpowiednie do kontaktu już ze skórą niemowlaka. Najlepsze materiały dla noworodka to bambus, muślin czy bawełna. Są to materiały w pełni naturalne, zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza.

Nasze zabawki posiadają niezbędne atesty, a meble są wykonane z bezpiecznych dla dzieci materiałów, jak choćby specjalne farby posiadające odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa. Dzięki certyfikacji mamy współcześnie większe możliwości i wiedzę niż nasi rodzice czy dziadkowie. Korzystajmy z niej i gwarantujmy naszym pociechom bezpieczeństwo w całym okresie ich wzrostu i rozwoju. Sama jestem matką dwójki dzieci i dzięki wiedzy i dostępnym możliwościom zwracam szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo. W trosce o dzieci wybierałam i wybieram zawsze bezpieczne produkty i tak pojawił się pomysł założenia firmy. Im bardziej zgłębiałam zagadnienia związane z oferowanymi na rynku dziecięcymi akcesoriami, tym większą miałam wiedzę, a teraz z przyjemnością tę wiedzę wykorzystuję i w taki sposób dobieram asortyment, aby był on w pełni bezpieczny dla naszych małych klientów :)

Powyżej opisałam Wam ogólny zamysł i informacje o oferowanych przez nas produktach. Teraz z kolei chciałabym przybliżyć Wam konkretne przykłady, które pomogą Wam zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu.

Praktyczne porady jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w domu

W naszym asortymencie znajdziecie ochraniacze do łóżeczka, które zabezpieczą Wasze maleństwo przed urazami spowodowanymi przemieszczaniem się w obrębie łóżeczka.

Ochraniacze do łóżeczka pozwalają zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu.

W ofercie znajdziecie także kokony niemowlęce, które otulą maleństwo i także zabezpieczą je przed przemieszczeniem.

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo dziecka, zakup kokon niemowlęcy ze sklepu Tutulimy.

W łóżeczku warto zadbać o odpowiedni materac (dla niemowlaka powinien być on odpowiednio twardy i nieużywany, zmniejszy to ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej). Polecam bardzo dobry materac komfort polskiej firmy Klupś.

Następna propozycja to rożek dla noworodka. W pierwszych dniach życia będzie służył maleństwu do spania (kołdra i poduszka nie są zalecane z uwagi na ryzyko zakrycia się w czasie snu).

Dla starszych dzieci oferujemy komplety pościeli wykonane z bezpiecznych materiałów. Dopełnieniem w sypialni maluszka jest delikatne światło, które nie zaburzy jego snu a jednocześnie da mu poczucie bezpieczeństwa. Zobacz nasze propozycje bezpiecznych lampek do pokoju dziecięcego.

Aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka, warto kupić dobrej jakości lampki do pokoju dziecięcego.

Nasze meble – jak już wcześniej wspomniałam – są wykonane z bezpiecznych materiałów. Ciekawym przykładem z naszego asortymentu jest Kitchen helper, który zapewni ciekawemu i chętnemu do pomocy w kuchni dziecku bezpieczeństwo podczas „prac na wysokości” :)

Bezpieczeństwo naszych dzieci to także troska o ich zdrowie. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie propozycje śpiworków do wózka na jesienno– zimowe spacery.

Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą i życzę Wam i Waszym maluchom dużo spokoju i poczucia bezpieczeństwa.