Jaka huśtawka dla dzieci do domu jest najlepsza?

Huśtawka dla dzieci do domu. Jak wybrać odpowiedni model?

Sezon na zabawy na świeżym powietrzu w naszym kraju jest mocno ograniczony z uwagi na pory roku, a także zmienne warunki klimatu, takie jak choćby wietrzne i deszczowe dni. Jako rodzice doskonale wiecie, że w deszczowe dni Wasze dzieci w domu wręcz roznosi energia. W tym artykule chcemy Wam opisać zalety domowej huśtawki.

Wszystkie dzieci uwielbiają huśtawki

Dzieci uwielbiają huśtawki! Nasza córka wręcz terroryzowała swoją babcię, nie pozwalając jej odejść od huśtawki i wydając jej polecenia: "Babciu, huśtaj mnie!". Próbowaliśmy reagować, ale jak wiadomo babcie kochają rozpieszczać swoje wnuki, więc babcia z chęcią spełniała zachcianki ukochanej wnuczki. Przyniosła sobie ogrodowe krzesło, postawiła przy huśtawce i godzinami potrafiła huśtać wnuczkę i śpiewać jej piosenki. Wtedy podjęliśmy decyzję o zakupie domowej huśtawki. Sprawdziła się ona świetnie dla naszej córki, która uwielbia z niej korzystać.

Sięgając pamięcią do lat dzieciństwa z pewnością przypomnicie sobie swoje domowe huśtawki. Ja miałam model z drewna, ze szczebelkami, podwieszony pod futryną w drzwiach. Dzisiaj trudno mi sobie wyobrazić zastosowanie takiej huśtawki. Po pierwsze, przy współczesnej modzie na otwarte przestrzenie mamy problem z dostępnością futryn w części dziennej domu. Po drugie, huśtawka zamocowana na środku światła drzwi blokuje ich przepustowość. Prawdopodobnie przy każdym przejściu przez drzwi obijalibyśmy się o huśtawkę.

Jaka huśtawka do pokoju dziecka będzie najlepsza?

Biorąc pod uwagę powyższe, postawiliśmy na huśtawkę wewnętrzną. Wybraliśmy huśtawkę kokon i w naszym przypadku był to strzał w dziesiątkę. Nasza córka uwielbia z niej korzystać. Zdarzyło się nawet uciąć w niej krótką drzemkę :)

Zalety huśtawki domowej dla dzieci

Huśtawki dla dzieci te są wykonane z bawełny (plus jest taki, że można je w każdej chwili wyprać), są jednocześnie mocne i wytrzymałe. Są także odporne na uszkodzenia. Nie mają twardych elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla dzieci. Montujemy je do sufitu na specjalnym mocowaniu. Mogą być zamontowane także na tarasie.

Taka huśtawka to małe królestwo dla dziecka. Może ono z niej korzystać i jednoczenie słuchać bajek czytanych przez rodziców. Może ona także służyć jako miejsce kryjówki podczas zabawy w chowanego.

Jak wybrać huśtawkę do pokoju dziecka

W naszym sklepie internetowym znajdziecie szeroki wybór dostępnych modeli huśtawek dla dzieci. Zapraszamy!