Dlaczego kupić namiot tipi dziecku?

Zalety tipi dziecięcego - dlaczego warto kupić namiot dziecku?

Często zastanawiacie się pewnie, jaki prezent czy zabawkę kupić dla waszego dziecka, aby umilić mu czas i pozytywnie wpłynąć na jego rozwój. Często też pewnie z rozrzewnieniem spoglądacie wstecz wracając pamięcią do lat dzieciństwa. Przypomnijcie sobie, jakie zabawy były dla Was najfajniejsze. My jako dzieci bardzo chętnie budowałyśmy bazy. Aby taką bazę porządnie zbudować, trzeba było przetrząsnąć cały dom by znaleźć wszystko to, co było do tego potrzebne. Nasza wyobraźnia nie miała granic:) W bazie lądowały poduszki, koce, śpiwory a nawet garnki i naczynia. Rodzice pewnie mocno się denerwowali, ale trzeba przyznać, że dzielnie to znosili.

Dzisiaj aż ciężko wyobrazić nam sobie taką demolkę, więc dla naszych dzieci zakupiliśmy jakiś czas temu namiot tipi. Szczerze możemy wam go polecić, nasze dzieci często i chętnie z niego korzystają, bawią się tam same bądź z nami. Chcielibyśmy się podzielić z Wami nie tylko zaletami dziecięcych tipi, ale przede wszystkim kilkoma propozycjami zabaw w namiocie.

Najlepsze zabawy dla dzieci w tipi

Pierwsza z nich to oczywiście zabawa w Indian. Zabawę tą można dodatkowo urozmaicić założeniem pióropuszy czy umalowaniem twarzy. Dla dzieci to niezwykle atrakcyjna forma zabawy, ale także – oczywiście w zależności od wieku dzieci – okazja do edukowania naszych dzieci na temat indiańskich zwyczajów, kultury, czy historii.

Kolejny pomysł to zabawa w domek. Nasze dzieci często organizują tam przyjęcia dla lalek i misiów, przygotowując im najbardziej wymyślne napoje i potrawy :) Widzimy, jak bardzo rozwija się ich wyobraźnia. Dodatkowe atrybuty, które mogą być wykorzystane w tipi podczas tej zabawy to chociażby dziecięca kuchnia.

Dlaczego warto kupić dziecku tipi?

Nie może zabraknąć także zabawy w bazę, którą pamiętamy z naszego dzieciństwa. Zapewniam, że namiot tipi, tak jak konstrukcja z krzeseł i koców będzie prawdziwym centrum dowodzenia, a zapewni Waszym dzieciom bezpieczną zabawę.

Jednak najlepsze scenariusze zabaw stworzą wasze dzieci. Moje maluchy często bawią się w namiocie, ostatnio usłyszałam, że bawią się w bycie dziadkiem i babcią. Przygotowywali sobie kawę i rozmawiali o tym, że najwyższa pora wykosić trawę w ogródku:) To na pewno zaleta tipi dla dzieci - nieograniczone możliwości!

Inne zalety namiotów dla dzieci

Niezwykłą atrakcją dla dzieci jest też możliwość spędzenia nocy w namiocie tipi. Dzieci to uwielbiają:) Mają tam bowiem swój kawałek świata i czują się tam całkowicie bezpieczne i są zrelaksowane. Przed pierwszą taką nocą spodziewaliśmy się zastać nasze dzieci rano w naszym łóżku. Nic z tych rzeczy, dzieci przespały w swoim małym królestwie całą noc :)

Warto wspomnieć także o tym, że tipi może być dla malucha doskonałą odskocznią od natłoku wrażeń czy bodźców. Często przez nadmiar wrażeń nasze dziecko jak każdy z nas potrzebuje zwyczajnej chwili spokoju. Namiot tipi zapewni mu w takiej chwili poczucie bezpieczeństwa i pozwoli się wyciszyć. Będzie to dla dziecka jego prywatna przestrzeń, do której pewnie zaprosi wszystkie swoje skarby :)

Zalety tipi dziecięcego

Propozycje namiotów tipi w sklepie TuTulimy

Na koniec przedstawiamy Wam nasze propozycje namiotów tipi.

Pierwszy z nich to namiot dla chłopca – namiot w barwach moro. Wasz synek marzy o byciu żołnierzem? Jeśli tak, ta propozycja będzie dla niego najbardziej atrakcyjna. Zobaczcie sami: Namiot tipi dla dziecka moro

Druga propozycja to bardziej klasyczny namiot w kolorze szarym z różowym akcentem: https://tutulimy.pl/tipi-dla-dzieci-62 Trzecia opcja to propozycja typowo dziewczęca – cukierkowe konstelacje. Namiot ten zapewni wiele rozrywki pod kolorowym niebem pełnym gwiazd, zobaczcie sami: Namiot tipi - Cukierkowe Konstelacje

Kolejna propozycja to uroczy namiot Błękitna Drzemka. Stonowane i przyjemne kolory odnajdą się doskonale w każdym dziecięcym pokoiku: Błękitny namiot tipi

Piąty wariant to typowo indiański namiot tipi dla amatorów zachodnich klimatów:) Zapraszamy na stronę: Indiański namiot tipi

Kolejna propozycja to uniwersalny namiot Jelonek: Namiot tipi Jelonek

Siódma propozycja to namiot tipi w charakterystyczne wzory zyg zak: Tipi różowo-czarne.

Kolejna opcja to świetny wybór dla naszych gwiazd i gwiazdorów, zobaczcie sami: Namiot tipi w gwiazdy

I ostatnia nasza aktualna propozycja to namiot Słoneczko. Wierzymy, że zapewni wiele ciepła i blasku w niepogodne dni:) Zapraszamy na stronę: Żółto-szare tipi.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęcił was do rozważenia możliwości zakupu namiotu tipi dla waszych pociech. Jesteśmy pewni, że jeśli zakupicie namiot będziecie z niego bardzo zadowoleni, nie wspominając już o waszych dzieciach, które pewnie oszaleją z radości. Życzymy wielu wspólnych zabaw:)