Zabawki edukacyjne - dlaczego warto je wybierać?

Zabawki edukacyjne, które pomogą Twojemu dziecku uczyć się przez zabawę

Obecnie na rynku dostępne są niezliczone ilości zabawek. Dzięki globalizacji mamy dostęp do zabawek, o których jako dzieci często mogliśmy tylko marzyć. Co za tym idzie chętnie kupujemy dużą ilość zabawek i obdarowujemy nimi nasze pociechy.

Tym artykułem chcielibyśmy Was drodzy Rodzice zachęcić do przedłożenia jakości zabawek nad ich ilość. Dziecko zasypywane prezentami nie odczuwa naszej dziecięcej radości z bycia obdarowywanym, nie jest to bowiem dla niego nic nadzwyczajnego. Może warto więc podejmować decyzje zakupowe nieco bardziej racjonalnie?

Artykuł ten ma też swój drugi, jeszcze ważniejszy cel. Pragniemy bowiem zachęcić Was do inwestowania w zabawki edukacyjne. Dzięki nim Wasze dzieci poznają świat i uczą się poprzez zabawę, a Wy często macie możliwość, aby przy takich zabawkach spędzić z dziećmi niezapomniane chwile. Żadna bowiem zabawka nie zastąpi dziecku miłości rodzicielskiej. Zachęcamy Was zatem, do wspólnej zabawy z dziećmi poprzez naukę.

Zabawki edukacyjne - także dla maluchów!

Nasi Klienci często kojarzą zabawki edukacyjne z zabawkami dla nieco starszych dzieci. Tymczasem o rozwój Waszego dziecka należy dbać od początku jego życia. Dziecko od pierwszych dni poznaje świat poprzez bodźce. Naszą propozycją dla najmłodszych jest książeczka kontrastowa. Jest to książeczka sensoryczna, wykonana ręcznie z najwyższą starannością. To niezwykle ważne, aby na wczesnym etapie rozwoju Wasze dziecko nauczyło się prawidłowo widzieć (jeszcze zanim nauczy się chodzić, czy mówić). Niemowlę bowiem nie rozpoznaje barw, przedmioty wielobarwne zlewają mu się w jeden odcień. Nasza książeczka kontrastowa stopniowo stymuluje wzrok dziecka i przyzwyczaja narząd wzroku do odróżniania barw i odcieni. Dodatkowo książeczka ta rozwija inny dziecięcy zmysł – zmysł dotyku.

Książka kontrastowa - zabawka edukacyjna

Książeczka kontrastowa

Kolejna propozycja to pomysł na prezent dla dziecka, które ukończyło 18 miesięcy życia. Ten produkt to drewniana wieża – piramida. Zabawa polega na dopasowywaniu elementów względem ich wielkości. Zabawka ta pozwala ćwiczyć zdolności manualne dziecka, a dzięki wyrazistym kolorom pozwala skupić na sobie dziecięcą uwagę. Poprzez zabawę dziecko poznaje kształty i kolory zdobywając tym samym większą wiedzę.

Zabawka edukacyjna wieża dla dzieci od 18 miesiąca

Piramida edukacyjna dla dziecka

Proponujemy także drewniane klocki. Te klocki z pewnością pobudzą wyobraźnię dziecka. Kolorowe drewniane bryły można układać w dowolnych konfiguracjach budując domy, wieże i inne ciekawe budowle. Dzieci będą zachwycone kolorami i prostymi klockami. To propozycja dla dzieci w wieku 2 – 5 lat. Moje dzieci bardzo chętnie bawią się takimi klockami.

Klocki edukacyjne - zabawka dla dzieci

Drewniane kolorowe klocki

A jakie zabawki edukacyjne wybrać dla nieco starszych dzieci...? 

Propozycją dla nieco starszych dzieci będą klocki drewniane, z których układa się kształty zwierząt oraz ich nazwy. Świetna propozycja dla rodziców, którzy uczą swoje dzieci literek. Klocki posiadają kształty i literki z czterech stron, dlatego z jednego bloku możemy ułożyć aż cztery różne obrazki.

Klocki drewniane z wyrazami - ciekawe zabawki edukacyjne

Drewniane puzzle ze zwierzętami

Kolejną propozycją, dla starszych dzieci jest niezastąpiony zestaw do łowienia rybek z magnesem. Jest to propozycja dla dzieci w wieku 2-5 lat. Zestaw to gra zręcznościowa, która ćwiczy koordynację ruchową i uczy cierpliwości, rozbudza wyobraźnię, myślenie strategiczne, uczy procesu planowania. Dodatkowym atutem jest możliwość wspólnej zabawy dla całej rodziny. Ta propozycja, to także produkt wykonany ręcznie.

Zabawka edukacyjna - wędka

Zestaw wędkarski dla dzieci

Kolejna propozycja to drewniany zestaw lekarski. Któż z nas, choć raz podczas wizyty u lekarza nie stresował się razem ze swoim dzieckiem, które jak ognia bało się Pana Doktora. Zestaw lekarski pozwoli dziecku oswoić się nieco z tym zagadnieniem i wpłynie pozytywnie na jego postrzeganie tematu wizyt lekarskich. Zestaw ten pobudzi dziecięcą wyobraźnię i dostarczy wiele radości. W skład zestawu wchodzi: butelka z lekiem, otoskop, termometr, młoteczek, strzykawka, stetoskop, fartuch i bandaż.

Apteczka zabawkowa dla dzieci

Drewniany zestaw małego lekarza

Nasze aktualne propozycje zamyka drewniana kuchnia dla dzieci. Dzieci często chcą angażować się w gotowanie z rodzicami, warto ich do tego zachęcać, ponieważ to niesamowita możliwość wspólnego spędzenia czasu. Nasz produkt to nowoczesne rozwiązanie, które dobrze naśladuje zawartość naszych prawdziwych kuchni. Zabawka wykonana jest z drewna, z pełną dbałością o detale. Wyróżnia się zarówno nowoczesnym designem jak i ciekawą kolorystyką. Wasze dzieci z pewnością znajdą wiele radości podczas zabawy. W skład zestawu wchodzi: piekarnik z pokrętłami, mikrofalówka, płyta grzewcza, zmywarka, zlew, zegar, półki, miejsce na łyżki.

Kuchenka dla dzieci - zabawka edukacyjna

Drewniana kuchnia dla dzieci

Podsumowanie

Jak widzicie, zabawki nie muszą być bezmyślne. Zarówno dla malutkich, jak i większych dzieci, możecie znaleźć wspaniałe zabawki edukacyjne, które pomogą im poznawać świat. Nauka przez zabawę jest najlepszą metodą dla malucha, pamiętajcie!